202B1501
VISHAY
VISHAY 202B1501
image shown is a representation only
202B1501
Description: 202 500R 3% LIN 3,5W Supplier: VISHAY Matchcode: PSTT500RSCA Rutronik No.: WER2956 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
500 Ω
Res.tolerance
3 %
Power rating
3.5 W
Length
44.45 mm
Width
44.45 mm
Height
17.91 mm
RoHS Status
RoHS-conform
Min.oper.temp.
55 °C
Max.oper.temp.
125 °C