CSRV0204FTDV1500
VIKING
CSRV0204FTDV1500
Description: MM0204 150R 1% 0,25W TK50 Supplier: VIKING Matchcode: MM0204150R1% Rutronik No.: WME10871 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0204 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resitor value
150 Ω
Package
0204
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C