CSRV0204DTBV1001
VIKING
CSRV0204DTBV1001
Description: MM0204 1K 0,5% 0,25W TK10 Supplier: VIKING Matchcode: MM02041K0,5% Rutronik No.: WME11586 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0204 Packaging: REEL
Resitor value
1K Ω
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
10 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C