CSRV0102FTDP1470
VIKING
CSRV0102FTDP1470
Description: MM0102 147R 1% 0,2W TK50 Supplier: VIKING Matchcode: MM0102147R1% Rutronik No.: WME11778 Unit Pack: 3000 MOQ: 21000 package: 0102 Packaging: REEL
Resitor value
147 Ω
Package
0102
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.2 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C