CN-42FL6--90K9
VIKING
VIKING CN-42FL6--90K9
image shown is a representation only
CN-42FL6--90K9
Description: CN0804R4 90,9K 1% 0,063W CONVEX Supplier: VIKING Matchcode: CN0804R490,9K1% Rutronik No.: WWN5042 Unit Pack: 10000 MOQ: 40000 package: 0804 Packaging: REEL
Resistor value
90,9K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.063 W
Max.oper.volt.
25 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Temp.coeff.
200 ppm