AR05BTCW1001
VIKING
AR05BTCW1001
Description: TF0805 1K 0,1% 0,125W TK25 Supplier: VIKING Matchcode: TF08051K0,1% Rutronik No.: WPR5895 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
1K Ω
Package
0805
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C