AR03FTD1502
VIKING
AR03FTD1502
Description: TF0603 15K 1% 0,0625W TK50 Supplier: VIKING Matchcode: TF060315K1% Rutronik No.: WPR5826 Unit Pack: 5000 MOQ: 50000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
15K Ω
Package
0603
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C