AR03DTNX1801
VIKING
AR03DTNX1801
Description: TF0603 1,8K 0,5% 0,1W TK15 Supplier: VIKING Matchcode: TF06031,8K0,5% Rutronik No.: WPR3652 Unit Pack: 5000 MOQ: 10000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
1,8K Ω
Package
0603
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
15 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C