AR03BTNX7500
VIKING
AR03BTNX7500
Description: TF0603 750R 0,1% 0,1W TK15 Supplier: VIKING Matchcode: TF0603750R0,1% Rutronik No.: WPR6233 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
750 Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
15 ppm
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C