TPH5R906NH,L1Q(M
TOSHIBA
TOSHIBA TPH5R906NH,L1Q(M
image shown is a representation only
TPH5R906NH,L1Q(M
Description: N-CH 60V 28A 5,9mOhm SOPAdvance Supplier: TOSHIBA Matchcode: TPH5R906NH,L1Q(M Rutronik No.: TMOSP11310 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: SOP-8 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
60 V
I(D)at Tc=25°C
28 A
RDS(on)at 10V
5.9 mOhm
Q(g)
38 nC
P(tot)
57 W
R(thJC)
2.19 K/W
Logic level
NO
Mounting
SMD
Technology
U-MOS 8-H
Fast bodydiode
NO
Automotive
Package
SOP-8
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
24 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
INFINEON
INFINEON BSC012N06NSATMA1
BSC012N06NSATMA1
Semiconductors
  • N-CH 60V 100A 1mOhm TSON-8-3
  • package: TSON-8-3
  • Packaging: REEL
PANJIT
PANJIT PJW5N06A_R2_00001
PJW5N06A_R2_00001
Semiconductors
  • N-CH 60V 5A 53mOhm SOT-223