TK110P10PL
TOSHIBA
TOSHIBA TK110P10PL
image shown is a representation only
TK110P10PL
Description: N-CH 100V 60A 10,6mOhm DPAK Supplier: TOSHIBA Matchcode: TK110P10PL Rutronik No.: TMOS2229 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: DPAK Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
100 V
I(D)at Tc=25°C
40 A
RDS(on)at 10V
8.9 mOhm
Q(g)
32 nC
P(tot)
75 W