TK100L60W,VQ(O
TOSHIBA
TOSHIBA TK100L60W,VQ(O
image shown is a representation only
TK100L60W,VQ(O
Description: N-CH 600V 100A 18mOhm TO-3PL Supplier: TOSHIBA Matchcode: TK100L60W,VQ(O Rutronik No.: TMOSP11356 Unit Pack: 100 MOQ: 100 package: TO-3PL-3 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
600 V
I(D)at Tc=25°C
100 A
RDS(on)at 10V
18 mOhm
Q(g)
360 nC
P(tot)
797 W