B57330V2103F260
TDK EPCOS
TDK EPCOS B57330V2103F260
image shown is a representation only
B57330V2103F260
Description: NTC 0603 10K 1% 0,18W B=3455 1% Supplier: TDK EPCOS Matchcode: NC10K06031% Rutronik No.: WNTC1799 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
1 %
B-value
3455 K
B-value tol.
1 %
Power rating
0.18 W
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Package
0603
Automotive
NO
Width
0.8 mm
Packaging
REEL
Length
1.6 mm