YFF31AH2A104MT0Y0N
TDK
TDK YFF31AH2A104MT0Y0N
image shown is a representation only
YFF31AH2A104MT0Y0N
Description: YFF31AH 0,1uF 100V 6A 1206 Supplier: TDK Matchcode: EMIC0,1U1206 Rutronik No.: FE4646 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Capacitance
100000 pF
EIA size
1206 Inch
Rated current
6000 mA
Rated voltage
100 V
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.3 mm
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
20 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C