VLS252010HBX-1R0M-1
TDK
VLS252010HBX-1R0M-1
Description: VLS252010HBX 1,0uH 3,0A 20% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC1,0U30% Rutronik No.: IND17914 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
1 µH
Current rated
3000 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
3570 mA
R(DC)typ.
0.054 Ohm
R(DC)max.
0.065 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C