SLF7045T-470MR90-H
TDK
TDK SLF7045T-470MR90-H
image shown is a representation only
SLF7045T-470MR90-H
Description: SLF7045T 47uH 900mA 20% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC47U20% Rutronik No.: IND13976 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
47 µH
Mounting
SMD
Current rated
930 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
900 mA
R(DC)typ.
0.18 Ohm
Test frequency
0.001 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
7 mm
Width
7 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C