SLF7045T-3R3M2R5-PF
TDK
SLF7045T-3R3M2R5-PF
Description: SLF7045T 3,3uH 2500mA 20% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC3,3U20% Rutronik No.: IND7424 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
3.3 µH
Mounting
SMD
Current rated
2300 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
2500 mA
R(DC)typ.
0.02 Ohm
R(DC)max.
0.024 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
7 mm
Width
7 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C