SLF10145T-100M2R5-PF
TDK
TDK SLF10145T-100M2R5-PF
image shown is a representation only
SLF10145T-100M2R5-PF
Description: SLF10145T 10uH 3000mA 20% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND8153 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Current rated
2500 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
3000 mA
R(DC)typ.
0.0364 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
10 mm
Width
10 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-20 °C
T(A)max
90 °C