NTCG203NH103JT1
TDK
TDK NTCG203NH103JT1
image shown is a representation only
NTCG203NH103JT1
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
5 %
B-value
3650 K
B-value tol.
3 %
Power rating
0.2 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Package
0805
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Width
1.25 mm
Packaging
REEL
Length
2 mm
Height
0.7 mm