NTCG163JF103FT1
TDK
TDK NTCG163JF103FT1
image shown is a representation only
NTCG163JF103FT1
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
1 %
B-value
3435 K
B-value tol.
1 %
Power rating
0.1 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Package
1608
NO
Width
0.8 mm
Packaging
REEL
Length
1.6 mm
Height
0.8 mm