NTCG163EH101HT1
TDK
TDK NTCG163EH101HT1
image shown is a representation only
NTCG163EH101HT1
Resistor value
100 Ω
Res.tolerance
3 %
B-value
3250 K
B-value tol.
3 %
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Package
1608
Width
0.8 mm
Length
1.6 mm
Height
0.8 mm