NTCG104BF473HT1SX
TDK
TDK NTCG104BF473HT1SX
image shown is a representation only
NTCG104BF473HT1SX
Description: NTC 0402 47K 3% 0,1W B=4050 1% Supplier: TDK Matchcode: NC47K10053% Rutronik No.: WNTC2203 Unit Pack: 10000 MOQ: 30000 package: 0402 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
47K Ω
Res.tolerance
3 %
B-value
4050 K
B-value tol.
1 %
Power rating
0.125 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
150 °C
Package
0402
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Width
0.5 mm
Packaging
REEL
Length
1 mm
Height
0.5 mm