NLCV32T-330K-PF
TDK
TDK NLCV32T-330K-PF
image shown is a representation only
NLCV32T-330K-PF
Description: NLCV32T 33uH 240mA 10% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC33U1210 Rutronik No.: IND8432 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
33 µH
Current rated
240 mA
Tolerance
10 %
R(DC)typ.
1.1 Ohm
R(DC)max.
1.43 Ohm
Test frequency
2.52 MHz
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Height
2.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C
SFR
17 MHz
Quality
20
Weight
0.05 g
Series
NLCV32T
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
28 weeks
Request or order:
Please login
Obsolete Part
Supplier Last Time Buy: 31.03.2026
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Article with this quantity is not orderable.
Alternatives
VISHAY
VISHAY IFDC5050HZER330M
IFDC5050HZER330M
Passive Components
  • IFDC 33uH 5,1A 20% WWT