MPZ2012S601AT
TDK
TDK MPZ2012S601AT
image shown is a representation only
MPZ2012S601AT
Description: MPZ2012 600R 2000mA 25% DC0,1R Supplier: TDK Matchcode: FEC600R0805 Rutronik No.: FE3934 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0805
Impedance Z
600 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
2000 mA
DCR
0.1 Ohm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %