MPZ1608S601ATD25
TDK
TDK MPZ1608S601ATD25
image shown is a representation only
MPZ1608S601ATD25
Description: MPZ1608 600R 1A 25% Rdc=0,15R Supplier: TDK Matchcode: FEC600R0603 Rutronik No.: FE4802 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
600 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
1000 mA
DCR
0.15 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C