MPZ1005S121HT000
TDK
TDK MPZ1005S121HT000
image shown is a representation only
MPZ1005S121HT000
Description: MPZ1005 120R 2A 25% Supplier: TDK Matchcode: FEC120R0402 Rutronik No.: FE5305 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0402
Impedance Z
120 Ohm
Current I
2000 mA
DCR
0.055 Ohm
Length
1 mm
Width
0.5 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %