MHQ1005PR10JTD25
TDK
MHQ1005PR10JTD25
Description: MHQ1005P 100nH 150mA 5% MLT Supplier: TDK Matchcode: INDC0,10U0402 Rutronik No.: IND18759 Unit Pack: 10000 MOQ: 20000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.1 µH
Mounting
SMD
Design size
0402 Inch
Current rated
150 mA
Tolerance
5 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)typ.
1.8 Ohm
R(DC)max.
2.5 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
CERAMIC
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
1200 MHz