CKG57NX7S1H226M500JH
TDK
TDK CKG57NX7S1H226M500JH
image shown is a representation only
CKG57NX7S1H226M500JH
Description: KC 22µF 50V 20% X7S 2x2220J-L Supplier: TDK Matchcode: KC22U2220X7S050M NORM2STACK Rutronik No.: KKS4181 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 2220 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22µ F
V(N)
50 V
Case size
2220
Pitch
J-LEAD mm
Dielectric
X7S
Style
SMD
Tolerance
20%
Design / type
2x2220
Automotive
NO
Packaging
REEL BLI
Notes
HORIZONTAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Purpose of use
COMMERCIAL
Length
6 mm
Diameter/width
5 mm
Height
5 mm
Termination
NISN
Tape type
13 inch
Tape width
16 mm
Tape pitch
8 mm
RoHS Status
RoHS-conform
Package
2220
Bendingstrength
1 mm