CGA4J3X7S2A474K125AB
TDK
TDK CGA4J3X7S2A474K125AB
image shown is a representation only
CGA4J3X7S2A474K125AB
Description: KC 470nF 0805 10% 100V X7S AECQ Supplier: TDK Matchcode: KC470N0805X7S100KAECQ Rutronik No.: KKK22473 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
C(N)
470n F
Dielectric
X7S
V(N)
100 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
2 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm