C2012X5R1E156M125AC
TDK
TDK C2012X5R1E156M125AC
image shown is a representation only
C2012X5R1E156M125AC
Description: KC 15µF 0805 20% 25V X5R Supplier: TDK Matchcode: KC15U0805X5R025M NORM Rutronik No.: KKK23134 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
C(N)
15µ F
Dielectric
X5R
V(N)
25 V
Tolerance
20%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm