B82790C0105N240
TDK EPCOS
B82790C0105N240
Description: B82790C 1mH 500mA -40/125 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: INDKCANBUS Rutronik No.: IND18568 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Inductance
100X2 µH
Mounting
SMD
Current I
500 mA
DCR
0.17 Ohm
Enclosure type
HOUSING
Tolerance
-30/+50 %
Testfrequency/Z
100 MHz
Length
7.1 mm
Width
6 mm
Height
5.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
Testfrequency/Q
0.1 MHz