B82144B1223K000
TDK EPCOS
B82144B1223K000
Description: B82144 22uH 1250mA 10% WWT Supplier: TDK EPCOS Matchcode: INDR22U10% Rutronik No.: IND18387 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
22 µH
Mounting
THT
Current rated
1250 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.28 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Pitch
5 mm
Length
11.5 mm
Diameter
6.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
12 MHz