B72530E0300K062
TDK EPCOS
TDK EPCOS B72530E0300K062
image shown is a representation only
B72530E0300K062
Description: VC 1210 DC=38V CL=77V 2J Supplier: TDK EPCOS Matchcode: VC30V1210 Rutronik No.: WVDR3199 Unit Pack: 2000 MOQ: 8000 package: 1210 Packaging: REEL
Package
1210
U(AC)
30 V
U(CL)
77 V
U(DC)
38 V
Max.current
300 A
Max.oper.temp.
150 °C
Energy
2 J
Automotive
AEC-Q(200)
Packaging
REEL
Power rating
0.01 W
RoHS Status
RoHS-conform
Height
1.7 mm
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Min.oper.temp.
-55 °C