B72220S0750K101
TDK EPCOS
TDK EPCOS B72220S0750K101
image shown is a representation only
B72220S0750K101
Description: VDR 20mm DC=100V CL=200V 40J Supplier: TDK EPCOS Matchcode: VR75V2010 Rutronik No.: WVDR2963 Unit Pack: 350 MOQ: 4200 package: 20mm Packaging: BULK
Length
21.5 mm
U(AC)
75 V
U(DC)
100 V
U(CL)
200 V
Power rating
1 W
Max.current
6500 A
Energy
40 J
Max.oper.temp.
105 °C
Width
4.6 mm
Min.oper.temp.
-40 °C
Height
25 mm
Package
20mm