B72214S0151K101
TDK EPCOS
TDK EPCOS B72214S0151K101
image shown is a representation only
B72214S0151K101
Description: VDR 14mm DC=200V CL=395 40J Supplier: TDK EPCOS Matchcode: VR150V147,5 Rutronik No.: WVDR2969 Unit Pack: 750 MOQ: 9000 package: 14mm Packaging: BULK
Length
15.5 mm
U(AC)
150 V
U(DC)
200 V
U(CL)
395 V
Power rating
0.60 W
Max.current
4500 A
Energy
40 J
Max.oper.temp.
105 °C
Width
4.2 mm
Min.oper.temp.
-40 °C
Height
25 mm
Package
14mm
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
22 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
PANASONIC
PANASONIC ERZV14D390
ERZV14D390
Passive Components
  • VDR 14mm DC=31V CL=77V 11J
  • package: 14mm