B57236S0250M000
TDK EPCOS
B57236S0250M000
Description: NTC 11,5mm 25R 20% 2,5A Supplier: TDK EPCOS Matchcode: NR25R11,520% Rutronik No.: WNTC1862 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 11,5mm Packaging: BULK
Resistor value
25 Ω
Res.tolerance
20 %
Power rating
2.1 W
Max.current
2.5 A
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
170 °C
RoHS Status
RoHS-conform
Diameter
11.5 mm
Packaging
BULK
Pitch
5 mm
Wire length
25 mm
Automotive
NO
Package
11,5mm