SRG1608P-202-D-T1
SUSUMU
SRG1608P-202-D-T1
Description: TF0603 2K 0,5% 0,1W TK25 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF06032K0,5% Rutronik No.: WPR7985 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 0603 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
2K Ω
Package
0603
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
100 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C