RR0816P-204-D
SUSUMU
SUSUMU RR0816P-204-D
image shown is a representation only
RR0816P-204-D
Description: TF0603 200K 0,5% 0,0625W TK25 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF0603200K0,5% Rutronik No.: WPR9015 Unit Pack: 5000 MOQ: 20000 package: 0603 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
200K Ω
Package
0603
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C