RR0510P-563-D
SUSUMU
SUSUMU RR0510P-563-D
image shown is a representation only
RR0510P-563-D
Description: TF0402 56K 0,5% 0,0625W TK25 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF040256K0,5% Rutronik No.: WPR10081 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Resistor value
56K Ω
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
25 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C