RG2012P-151-D-T5
SUSUMU
SUSUMU RG2012P-151-D-T5
image shown is a representation only
RG2012P-151-D-T5
Description: TF0805 150R 0,5% 0,125W TK25 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF0805150R0,5% Rutronik No.: WPR9023 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
150 Ω
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C