RG2012N-560-W-T1
SUSUMU
RG2012N-560-W-T1
Description: TF0805 56R 0,05% 0,125W TK10 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF080556R0,05% Rutronik No.: WPR10815 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 0805 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
56 Ω
Package
0805
Res.tolerance
0.05 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
10 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C