RG2012N-301-B-T5
SUSUMU
SUSUMU RG2012N-301-B-T5
image shown is a representation only
RG2012N-301-B-T5
Description: TF0805 300R 0,1% 0,125W TK10 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF0805300R0,1% Rutronik No.: WPR9589 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
300 Ω
Package
0805
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
10 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C