RG2012N-121-W-T1
SUSUMU
SUSUMU RG2012N-121-W-T1
image shown is a representation only
RG2012N-121-W-T1
Description: TF0805 120R 0,05% 0,125W TK10 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF0805120R0,05% Rutronik No.: WPR6471 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 0805 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
120 Ω
Package
0805
Res.tolerance
0.05 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
10 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C