RG1608Q-33R2-D-T5
SUSUMU
SUSUMU RG1608Q-33R2-D-T5
image shown is a representation only
RG1608Q-33R2-D-T5
Description: TF0603 33,2R 0,5% 0,1W TK50 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF060333,2R0,5% Rutronik No.: WPR9024 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
33.2 Ω
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
100 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C