RG1608N-272-B-T5
SUSUMU
RG1608N-272-B-T5
Description: TF0603 2,7K 0,1% 0,1W TK10 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF06032,7K0,1% Rutronik No.: WPR11585 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
2,7K Ω
Package
0603
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
10 ppm
Max.oper.volt.
100 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C