RG1608N-103-W-T5
SUSUMU
SUSUMU RG1608N-103-W-T5
image shown is a representation only
RG1608N-103-W-T5
Description: TF0603 10K 0,05% 0,1W TK10 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF060310K0,05% Rutronik No.: WPR6844 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
0.05 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
10 ppm
Max.oper.volt.
100 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C