RG1005P-49R9-B-T5
SUSUMU
SUSUMU RG1005P-49R9-B-T5
image shown is a representation only
RG1005P-49R9-B-T5
Description: TF0402 49,9R 0,1% 0,063W TK25 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF040249,9R0,1% Rutronik No.: WPR5389 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0402 Packaging: REEL
Resistor value
49.9 Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C