RG1005P-1212-D-T10
SUSUMU
SUSUMU RG1005P-1212-D-T10
image shown is a representation only
RG1005P-1212-D-T10
Description: TF0402 12,1K 0,5% 0,0625W TK25 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF040212,1K0,5% Rutronik No.: WPR9452 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Resistor value
12,1K Ω
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C