RG0603R-100-D-T10
SUSUMU
RG0603R-100-D-T10
Description: TF0201 10R 0,5% 0,05W TK100 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF020110R0,5% Rutronik No.: WPR11353 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0201 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10 Ω
Package
0201
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.05 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
30 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C