VC006M102F9BPF25V00R
SUSCON
SUSCON VC006M102F9BPF25V00R
image shown is a representation only
VC006M102F9BPF25V00R
Description: VC 1000uF 6,3V 20% 8x9 Supplier: SUSCON Matchcode: SPC1000U6,3V Rutronik No.: KEL25125 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1000 µF
V(N)
6.3 V
Style
SMD
Rutronik size
8x9 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
15 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
4520 mA
Packaging
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x9,5 mm